Jak sprzedawać na Vinted?

Czas czytania: 6 minuty

Jeśli masz ubrania, których już nie nosisz, ale jednocześnie nie są one zniszczone i nie chcesz ich wyrzucać, spróbuj je sprzedać. To dobry sposób, aby dać im drugie życie, a jednocześnie odzyskać trochę pieniędzy. Dzisiaj możesz zrobić to za pośrednictwem Internetu – wystarczy, że skorzystać ze specjalnej platformy Vinted. Stworzono ją z myślą o osobach, które chcą sprzedać ubrania. Jak sprzedawać na Vinted?

Co to jest Vinted?

Zacznijmy od tego, co to Vinted. Jak już wspomnieliśmy, jest to specjalna platforma sprzedażowa, która dedykowana jest sprzedaży ubrań. Ciekawostką jest fakt, że jej powstanie zawdzięczamy Mildy Mitkute – Litwince, która w 2008 roku przeprowadzała się i nie chciała zabierać ze sobą ogromnej góry ubrań. Założyła wówczas stronę, w czym pomógł jest Justas Janauskas. Dzisiaj jest to jeden z popularniejszych serwisów internetowych na świecie. Prowadzone statystyki wskazują, że ma ona przeszło pięćdziesiąt milionów użytkowników zarówno w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych. Z Vinted na ogół korzystają kobiety, ale nie oznacza, że swoich ubrań nie sprzedają za pośrednictwem tej platformy również mężczyźni.

Sprzedaż ubrań na Vinted to nie jedyne, na co możesz się zdecydować. Stawiając na ten internetowy second hand, możesz pozbyć się również niechcianych butów, a nawet akcesoriów. Warto wspomnieć, że korzystanie z platformy jest w pełni darmowe. Bazuje ona bowiem na idei zero waste.

Co najlepiej się sprzedaje na Vinted?

Wiesz już, co to jest Vinted. Z pewnością zastanawiasz się, co najlepiej sprzedaje się na tej platformie. Okazuje się, że bardzo dużą popularnością cieszą się przede wszystkim damskie ubrania. Panie, które dbają o planetę, cenią minimalizm i uwielbiają polować na modowe perełki bardzo chętnie na Vinted kupują:

 • swetry;
 • sukienki;
 • spódnice;
 • marynarki.

Bez większych problemów sprzedaż również akcesoria takie, jak paski, kapelusze czy szaliki. Co sprzedaje się na Vinted? Również biżuteria jest naprawdę chętnie kupowana. Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z Vinted, pamiętaj, że Twoim kluczem do sukcesu jest nie tylko sam produkt, ale również to, jak go opiszesz. Tym, co pomaga w skutecznej sprzedaży jest podanie dokładnych wymiarów odzieży – samo określenie rozmiaru S, M, L czy 36 bądź 38 to zdecydowanie za mało. Musisz pamiętać, że rozmiarówki poszczególnych producentów dość mocno różnią się między sobą.

Jak wystawiać na Vinted?

Jeśli zastanawiasz się, jak wystawiać ubrania na Vinted, musisz pamiętać, aby przede wszystkim przemyśleć swoją strategię cenową. Cena musi być dopasowana do produktu. Jeśli wystawisz zbyt drogo, musisz liczyć się z tym, że Twoim produktem nikt się nie zainteresuje – wiele osób wybiera Vinted, licząc na znalezienie modowych perełek i atrakcyjną cenę. Z kolei zbyt niska cena może w wielu osobach wzbudzać wątpliwości, co do jakości oferowanego produktu. To właśnie z tego powodu tak ważne jest postawienie na wyważoną cenę.

Może zdarzyć się tak, że osoba będzie zainteresowana wystawioną przez Ciebie rzeczą, ale zaproponuje niższą cenę. Nie akceptuj od razu propozycji kupującego – spróbuj negocjować. Pokażesz w ten sposób, że jesteś pewny wartości oferowanego produktu. Jeśli jednak możesz, przystań na niewielką obniżkę – sprzedaż wystawioną rzecz, a jednocześnie zdobędziesz sympatię.

Pamiętaj, że sprzedaż rzeczy używanych na Vinted cieszy się naprawdę dużą popularnością – możesz mieć pewność, że nie będziesz jedynym, który chce pozbyć się nieużywanego swetra czy spodni. To właśnie dlatego tak ważne jest wyróżnienie się z tłumu. Zrób naprawdę dobre zdjęcie produktu, które będzie przyciągać uwagę. Postaw na zabawny opis. Jeśli znajdzie się ktoś, kto kupi oferowaną przez Ciebie rzecz, dołóż do paczki niewielką karteczkę. Umieść na niej swoje podziękowania, narysuj coś ładnego. W ten prosty sposób zostaniesz zapamiętany, co zwiększy szanse na to, że kupujący do Ciebie wróci.

Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie sprzedawać na Vinted, pamiętaj, że kupujący nigdy nie lubią, kiedy się ich ignoruje, dlatego tak ważne jest, abyś naprawdę szybko odpowiadał. Pamiętaj, że Twoje odpowiedzi powinny być rzetelne i wyczerpujące. Nie reagując na pojawiające się wiadomości, istotnie zmniejszasz swoje szanse na sprzedaż.

Jak szybko sprzedawać na Vinted?

Jeśli zastanawiasz się, jak szybko sprzedawać na Vinted, pamiętaj, że podstawą jest sprzedaż ubrań i akcesoriów w dobrym stanie. Ci, którzy mają już doświadczenie z Vinted podkreślają, aby wystawiać wyłącznie te rzeczy, które sami chcielibyśmy kupić. Sweter ma dziury, w spódnicy wypruła się gumka, a jeansy puszczają w szwach? Jeśli chcesz sprzedawać szybko i cieszyć się dobrą opinią wśród kupujących, zrezygnuj z wystawiania takich ubrań. Zgodnie z zasadami serwisu możesz sprzedawać ubrania:

 • nowe z metkami;
 • nowe bez metek;
 • używane, ale w idealnym stanie;
 • używane, ale w bardzo dobrym stanie;
 • używane, ale w dobrym stanie.

W przypadku idealnego stanu ubrania w ogóle nie noszą śladów tego, że były używane. Bardzo dobry stan to nieznaczne wady, które należy dokładnie opisać. Dobry stan oznacza sporo wad – pamiętaj, że muszą one być wyraźnie widoczne na zdjęciu. Jeśli sprzedaż ciuchów na Vinted ma przebiegać sprawnie, musisz zadbać o swoją wiarygodność. Wyraźnie pokaż ewentualne wady i dokładnie je opisz – kupujący musi wiedzieć, na co dokładnie się decyduje.

Jak wystawiać na Vinted, aby sprzedać ubrania szybko? Pamiętaj, że zgodnie z obowiązującymi zasadami musisz dodać przynajmniej jedno zdjęcie. Jeśli chcesz jednak zwiększyć swoje szanse na udaną transakcję, zadbaj o to, aby było ich jak najwięcej. Pokaż oferowaną rzecz z różnych stron. Tym, co kupujący bardzo cenią są zdjęcia ubrania na sylwetce. Tu nie zapominaj o jednym: zdjęcie powinno być naturalne. Nie staraj się go w żaden sposób poprawiać – ma oddawać rzeczywisty wygląd danej rzeczy. Musisz jedynie pamiętaj, aby zdjęcie wykonać na kontrastującym tle – to prosty trik, który sprawi, że ubranie będzie naprawdę dobrze widoczne. Nigdy nie sięgaj po zdjęcia innych osób nawet, jeśli oferowana przez Ciebie rzecz jest identyczna z tą, którą sprzedawał ktoś inny.

Jak zacząć sprzedawać na Vinted?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zacząć sprzedawać na Vinted, pamiętaj, że zacząć musisz od założenia konta na platformie. Tym, co zwiększy Twoje szanse na szybkie i udane transakcje jest zdjęcie profilowe – nie bój się go dodać. Napisz także kilka słów o sobie. To prosty sposób na to, aby zwiększyć zaufanie kupujących do Ciebie, pokazać, że mają do czynienia z prawdziwą osobą.

Kiedy masz już konto, możesz zacząć dodawać produkty. Pamiętaj o opisanych przez nas wcześniej zasadach. Nigdy nie wprowadzaj kupujących w błąd, nie ukrywaj wad produktu, dokładnie opisu, co trafi do kupującego. Niektórzy zalecają, aby dołączać również zdjęcia metek ubrań. Informacje na temat rozmiaru, koloru i stanu to nie wszystko, co może się przydać. Wielu kupujących chętnie wybiera produkty, w których opisie znajduje się informacja na temat tkaniny.

Zanim wystawisz swój pierwszy produkt przyjrzyj się temu, co masz w szafie. Sprawdź, czego od dawna nie nosisz. Może dana rzecz po prostu przestała Ci się podobać. Może zgubiłeś lub przybrałeś na wadze i po prostu przestała pasować. Zamiast nadal trzymać ją w garderobie lub bez sensu wyrzucić zdecydowanie lepiej jest spróbować ją sprzedać. Pamiętaj, że zasady Vinted są jasne – ubrania i rzeczy, które są bardzo mocno zniszczone nie mogą być wystawione na sprzedaż.

Pamiętaj, że zanim coś trafi na sprzedaż powinno być starannie wyprane. Serwis Vinted nie zezwala na sprzedaż rzeczy brudnych. Jeśli na odzieży znajdują się jakieś plamy, których usunięcie nie jest możliwe, musisz dokładnie opisać je i sfotografować. Jeśli tego nie zrobisz, kupujący będzie miał prawo domagać się zwrotu pieniędzy.

Czego nie wolno sprzedawać na Vinted?

Wiesz już, jak szybko sprzedać na Vinted. Skupmy się więc teraz na tym, czego na Vinted sprzedaż nie możesz. Platforma ta nie pozwala na sprzedaż między innymi:

 • przedmiotów niebezpiecznych;
 • przedmiotów niehigienicznych;
 • przedmiotów niezgodnych z prawem.

Niedopuszczalna jest sprzedaż żywych zwierząt, sprzętu elektronicznego, urządzeń AGD, sprzętu komputerowego.

Czy sprzedawanie na Vinted jest bezpieczne?

Zasady korzystania z Vinted są naprawdę jasno określone. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tej platformy, możesz mieć pewność, że transakcje są w pełni bezpieczne. Serwis chroni zarówno sprzedających, jak i kupujących, dbając o pełne zadowolenie tych, którzy zdecydowali się z niego skorzystać. Pieniądze za sprzedaną rzecz trafią do Ciebie po tym, jak osoba kupująca odbierze produkt i potwierdzi, że jest on w porządku. Sprzedając na Vinted, nie musisz bać się tego, że Twoje dane trafią w niepowołane ręce.

Jak sprzedać na Vinted? Okazuje się, że wbrew pozorom wcale nie jest to trudne. Stosując się do przedstawionych przez nas wskazówek i przestrzegając zasad serwisu, możesz mieć pewność, że oferowane rzeczy uda Ci się sprzedać szybko i bez niepotrzebnych problemów. 

Podobne wpisy